انواع نژاد غاز +که در دنیا وجود دارند و قابل پرورش هستند

انواع نژاد غاز

1-بررسی نژاد غاز تولوز Toulouse

انواع نژاد غاز در دنیا وجود دارد که به بررسی انها میپردازیم.

نژاد غاز تولوز همان طور که از نام آن ها مشخص است یک نمونه از غاز های شهر تولوز فرانسه است که دارای جثه بسیار بزرگ و گوشتی ای می باشد و پرورش غاز تولوز را به منظور تولید گوشت و عرضه آن به بازار فروش کاملا در اختیار گرفت. جالب است بدانید وزن غاز های نر تولوز بین 7 تا 11 کیلو متغییر بوده اما این در حالتی است که وزن غازهای ماده چیزی در حدود 9 کیلوگرم است و به همین دلیل دارای بدنی بسیار حجیم، پرپف، جع و جور و زیبا می باشند.

نژاد غاز تولوز

2- بررسی نژاد غاز امبدن Embden

غاز امبدن آلمانی نیز از دیگر انواع نژاد غاز ها در کشور است که دارای جثه ای بسیار بزرگ بوده و از این منظر همانند غاز تولوز برای تولید گوشت بسیار مناسب و به صرفه است، این نژاد در بین افراد دارای محبوبیت بسیار قابل توجه ای بوده و همچنین بسیار زیبا است. زیبایی و محبویت زیاد این پرنده باعث شده تا جوجه کشی غاز امبدن در بین افراد رواج بیشتری پیدا کند. از مشخصه های ساختاری و ظاهری غاز امبدن می توان به جثه بسیار بزرگ آن، پر و بال های نارنجی سایه دار، رنگ منقاری روشن در مقایسه با رنگ پاها و همچنین به رنگ ابی چشمان آن ها اشاره کرد.

نژآد غاز امبدن

3-بررسی نزاد غاز چینی Chines

غاز چینی نیز همانند دو نژاد قبلی از غاز های بسیار زیبا و دوست داشتنی کشور چین است که از نظر میزان وزن و جثه همتای غاز امبدن و غاز چینی نبوده اما شکل ظاهری آن بسیار متفاوت است، به گونه ای که طرح ها و نقش های بسیار زیبایی بر روی پر و بال های این نژاد چینی نگاشته شده است. از ویژگی های ظاهری این نژاد می توان به صاف و مستقیم بودن بدن غاز و همچنین به بلند بودن پا و گردن نسبت به سایر نقاط بدن اشاره کرد. از نظر میزان رنگ این نژاد در دسته های قهوه ای رنگ و سفید رنگ تقسیم بندی می شوند.

غاز نژاد چینی

4-بررسی نژاد غاز افریقایی African

غاز آفریقایی نیز از دیگر انواع نژاد غازهای بسیار دوست داشتی و زیبایی است که دارای هیکلی غول اسا بوده و به همین دلیل آن را به عنوان سنگین ترین غاز در میان غاز های هم ردیف خود می دانند. این نژاد برای بار نخست در سال 1874 در دو گونه رنگی سفید و قهوه ای معرفی شد. اگر بخواهیم این نژاد را با نژآد چینی مقایسه کنیم به نتایج بسیار جالبی خواهیم رسید، نژاد غاز آفریقایی دارای بدنی سنگین تر، حجیم تر و گردنی کلفت و قوی، بدنی کشیده و بلند و… است. البته این نکته نیز بسیار جالب و خواندنی است که در نژاد های بالغ این دسته از غاز های آفریقایی دارای برجستگی دکمه مانندی در بالای منقار خود می باشند که رنگ این دکمه می تواند در اثر شرایط محیطی تغییر کند.

نژاد غاز آفریقایی

5-بررسی نژاد غاز افریقایی Canada

غاز کانادایی دارای اندام ظاهری بسیار خیره کننده و زیبایی می باشد، از مشخصه های ظاهری آن می توان به گردنی بزرگ و دراز و همچنین وجود لکی زیبا و سفید که همانند یک کراوات در زیر گلوی این نژاد قرار گرفته است، اشاره نمود و به همین دلیل به این نژاد علاوه بر نژاد غاز کانادایی، نژاد غاز کرواتی نیز گفته می شود. جالب است بدانید وزن غاز های کانادایی چیزی در حدود ۵/۱ کیلو تا ۶ کیلوگرم متغیر است البته این نژآد از نژآد های وحشی غاز بوده و بهتر است برای نگهداری آن را در یک محیط بسته قرار دهید. (در صورتی که این غاز را برای مدت طولانی در محیطی نگه داری کنید کاملا اهلی و رام می شوند.)

 

 

6- بررسی نژاد غاز  سواستوپول Sevastopol

غاز سواستوپول از دیگر انواع غاز های موجود در دنیا بوده که دارای رنگی سفید، جثه ای متوسط و همچنین پرهای بلند و فر مانند است که به دلیل برخورداری از پرهای فردار از گونه های بسیار دوست داشتنی و زیبای غاز است. اگر بخواهید اطلاعاتی در خصوص وزن انواع غاز سواستوپول به دست بیاورید باید خدمتتان عرض کنیم که وزن غاز های نر چیزی در حدود ۵ تا ۶ کیلوگرم و وزن غاز های ماده در همین نژاد چیزی میان ۴ تا ۵ کیلوگرم است. اگر نگاهی نیز به منقار و ساق پای این مدل ها بیاندازید متوجه رنگ نارنجی‌ای می شوید که در کنار چشم های آبی روشن از انواع نژاد غازهای بسیار دوست داشتنی و زیبای قاره اروپا محسوب می شوند.

 

7- بررسی نژاد غاز  زرد امریکاییAmerican Buff

غاز زرد آمریکایی دارای جثه ای متوسط بوده و از زیبایی های ظاهری بسیار خیره کننده ای که برخوردار است، وزن غاز نر در این نژاد چیزی در حدود 8 و وزن غاز ماده در همین نژاد به 7 کیلوگرم می رسد. از مشخصه های ظاهری و زیبای این نژاد می توان به چشمان بسیار زیبای فندقی رنگ و همچنین به رنگ نارنجی در منقار، ساق پا و پنجه های این نژآد اشاره کرد.

نژآد غاز زرد آمریکایی

8-بررسی نژاد غاز زرد بریکون Brecon Buff

نژاد غاز زرد بریکون در سال 1930 و در شهر ولز (شهری در انگلستان) برای اولین بار به طور رسمی معرفی شد که داری جثه ای بسیار متوسط می باشند. این نژاد از غاز های ولزی دارای ساق پایی به رنگ صورتی و همچنین دارای منقار و چشمی قهوه ای رنگ می باشند.

نژاد غاز زرد بریکون

9- بررسی نژاد غاز لینی Leine

غاز لینی نیز از دیگر انواع نژاد غازها در جهان است که دارای جثه ای متوسط بوده و به رنگ های سفید و خاکستری تقسیم بندی می شوند. وزن این مدل از غاز های نر چیزی در حدود 7 کیلوگرم و وزن غاز های ماده نیز چیزی در حدود 5 الی 6 کیلوگرم است. البته توجه داشته باشید که این نژآد در مقایسه با سایر نژاد ها توجه و دقت ویژه ای به جوجه های خود دارند و به آن ها رسیدگی کاملی می کنند.

 

10-بررسی نژاد غاز لیپی کانز

غاز لیپی گانز آلمانی از غاز های بسیار زیبا، دوست داشتنی و البته کمیابی است که آمار و ارقام دقیقی از آن هنوز هم که هنوز است منتشر نشده اما بر اساس شواهد و مدارک موجود می توان گفت که این مدل از غاز ها دارای رنگی سفید، منقاری صورتی رنگ و نوک تیز است. توجه داشته باشید که این نژاد بسیار کمیاب بوده و اکثرا در دسته های وحشی به حیات خود ادامه می دهند.

نژاد غاز لیپی گانز

پرورش غاز + این حیوان اقتصادی در سیستم های پرورشی را بشناسیم

مرغ و خروس +این حیوانات اهلی ناز و دوست داشتنی
برای تهیه محصولات پروتئینی سالم و ارگانیک به سایت جیک و جیک مراجعه بفرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *